FA08-221252739N44GB - FITTIPALDI OFF ROAD FA08GB 22X12 - 5X5/5X5.5 BS 4.8 -GLOSS BLACK
In stock
SKU
Load Rating: Industry-leading 2500-3700 lb. load ratings​
More Information
Manufacturers Part Number FA08-221252739N44GB
Product Name FA08-221252739N44GB - FITTIPALDI OFF ROAD FA08GB 22X12 - 5X5/5X5.5 BS 4.8 -GLOSS BLACK
Dropdown Value 1 22x12 with 4.80in Backspace (-44mm Offset)
Dropdown Value 2 Gloss Black
Length 24
Width 24
Depth 13
Weight 57.000000
Hazmat No
Back Spacing 4.80
Back Spacing Range 4.75" - 4.99"
Bolt Pattern 5x5
Color Black
Offset - 44mm