FT100-17905127N12SB - FITTIPALDI OFFROAD FT100SB 17X9 - 5X5 BS 4.5 -SATIN BLACK
In stock
SKU
Load Rating: Incredibly tough 2500 lb. load rating.
More Information
Manufacturers Part Number FT100-17905127N12SB
Product Name FT100-17905127N12SB - FITTIPALDI OFFROAD FT100SB 17X9 - 5X5 BS 4.5 -SATIN BLACK
Dropdown Value 1 17X9 with 4.50in Backspace (-12mm Offset)
Dropdown Value 2 Satin Black
Length 19
Width 19
Depth 10
Weight 31.000000
Hazmat No
Back Spacing 4.50
Back Spacing Range 4.50" - 4.74"
Bolt Pattern 5x5
Color Black
Offset - 12mm